لیما LIMA

برای خیلی از مخاطبان این سوال به وجود میاید که لیما به چه معنی است، در این مطلب در مورد این نام بیشتر می خوانیم

لیما نام روستایی در ارتفاعات اشکورات در استان گیلان قرار دارد، در بخش رحیم آباد شهرستان رودسر
ببشتر فعالیت مردم آن کشاورزی محصولاتی مانند فندق و گل گاوزبان است آنجا نیز مانند سایر روستاهای ایران به دلیل عدم توجه درست به فعالیت های کشاورزی جمعیت خود را در دهه های اخیر به شدت از دست داده است. آن طور که در آخرین سرشماری دهستان اشکورات سفلی به دست آمد، ساکنین لیما در حال حاضر حدود ۲۰۰ نفر می باشند.

شباهت نام با پایتخت کشور پرو

لیما نام پایتخت کشور پرو در آمریکای جنوبی است، که به دلیل داشتن سواحل زیبا مقصد توریستی بسیاری از گردشگران جهانی شده است.بزرگ‌ترین شهر پرو و مرکز استان نیز هست، که حدود هفت میلیون جمعیت داشته که سبک زندگی معروف و شاد آمریکای جنوبی در آنجا نیز وجود دارد.

معنی کلمه لیما

نام خانوادگی بسیار پر تکرار در آمریکای جنوبی، که در خیلی از افراد معروف جهان نیز به گوش می خورد، در این مقاله از ویکی پدیا لیست کاملی از افراد با نام خانوادگی لیما وجود دارد.
همچنین این نام در ایران از نام های پر طرفدار برای دختران شده است و بسیاری از گروههای هنری این نام را برای برندسازی خود مورد استفاده قرار داده اند.
برای این نام در دانشنامه های فارسی معنی نخواهید یافت. اما از روایت های که در بین بزرگان اشکورات و لیما وجود دارد آن را به معنی ابر سفید بزرگ میدانند. این مطلب در کتاب سماموس از مرحوم محمدقلی صدر اشکوری نیز تلویحا بیان شده است.

دلیل نام گذاری این شرکت به نام آنی تجارت لیما نیز نام خانوادگی صاحبان آن می باشد که می توانید در بخش درباره ما بیشتر بدانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *